Aktywne filtry

Butelki kosmetyczne należą bez wątpienia do bardzo często wybieranych opakowań i dotyczy to zarówno przemysłu kosmetycznego na szeroką skalę, jak i małych manufaktur kosmetycznych. W ofercie hurtowni Decant znajdziesz butelki na kosmetyki wykonane ze szkła lub z plastiku. W zależności od potrzeb możesz wybierać spośród różnych pojemności oraz kolorów naszych butelek. Od Ciebie zależy także czy wybierzesz butelkę zakończoną nakrętką, pompką, atomizerem czy kroplomierzem. Zapraszamy do zapoznawania się z naszym asortymentem butelek kosmetycznych.

Poznaj butelki kosmetyczne z naszej oferty

Prawdopodobnie najpopularniejszym materiałem na butelki kosmetyczne jest plastik. Jego główną zaletą jest to, że plastikowe butelki są dość trwałe i lekkie, a także dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Dostępne w naszej ofercie butelki plastikowe są wykonane z politereftalanu etylenu znanego powszechnie pod nazwą PET. Główną zaletą tego typu butelek jest ich odporność na działanie czynników chemicznych, dzięki czemu doskonale nadają się do przechowywania kosmetyków takich jak szampony, balsamy, odżywki do włosów itp.

Butelki szklane kosmetyczne to nieco mniej popularny sposób pakowania kosmetyków, częściej wykorzystuje się je do przechowywania skoncentrowanych preparatów takich jak różnego rodzaju sera. Butelki szklane są dużo cięższe i bardziej narażone na możliwość ich uszkodzenia jednak często kojarzą się z wysoką jakością znajdujących się w nich kosmetyków i nadają się wielokrotnego używania. Poza tym szkło lepiej niż plastik chroni przed dostępem światła i powietrza do wnętrza opakowania.

Stylowa butelka kosmetyczna

Opakowania kosmetyczne to także sposób na przyciągnięcie klienta, oryginalny kształt czy kolor zwraca uwagę na znajdujący się w nim produkt. Szklane butelki mogą być dostępne w kilku kolorach, jednak w tym przypadku butelki PET kosmetyczne mogą prezentować się nawet lepiej. Buteleczki z ciemnego szkła oraz kolorowe plastikowe butelki mogą stać się prawdziwą ozdobą łazienkowej półki. Zwłaszcza jeżeli zdecydujesz się na opakowania kosmetyczne o niebanalnym kształcie.

W zależności od tego, jaki produkt znajduje się wewnątrz butelki, należy dobrać sposób jej zamykania. W branży kosmetycznej stosuje się butelki z atomizerem przeznaczone do wygodnej aplikacji dezodorantów i kosmetyków w sprayu. Z kolei pompka to najlepsza metoda korzystania z balsamów, mydeł czy olejków, to pozwala na łatwe wydobycie z butelki odpowiedniej ilości preparatu. I wreszcie kroplomierze, idealne w przypadku malutkiej buteleczki zawierającej drogocenne serum.

Wybierz butelkę kosmetyczną odpowiednią dla Twojej marki

Sposób opakowania produktu często jest nie mniej ważny jak sam kosmetyk. Dlatego masz do zaoferowania swoim klientom produkt doskonałej jakości, nie możesz zapomnieć o właściwym opakowaniu. Sklep z butelkami kosmetycznymi Decant to miejsce, w którym znajdziesz eleganckie opakowanie na Twój produkt. Elegancka butelka na kosmetyki to nie tylko wygodne opakowanie to także sposób na wyróżnienie swojego produktu na półce.